Líbí se ti fotkyzplesu.cz?
Líbí se ti tato stránka?

Maturitní ples se blíží, co všechno zařídit?

Jednotlivé dny do tvého maturitního plesu neodvratně mizí v dáli a nic stále není zařízené? Takový pocit jsme měli snad všichni.

Pojďme se podívat, co maturitní ples obnáší a co vše je třeba zařídit.

Když zmáknete následující, máte to v kapse

Co oznámit Koho najmout Co vybrat Co nacvičit Co zařídit Na co nezapomenout

Co oznámit

Mohlo by se zdát, že pořádání plesu je čistě vaše věc, chyba lávky. Je třeba řádně vyplnit a odevzdat na příslušná místa dva dokumenty.

oznámení o pořádání maturitního plesu oznámení o pořádání tomboly

Tím však byrokracie nekončí. Ještě je třeba zaplatit autorská práva za písničky, které v průběhu večera zazní. Cena je určena dle play listu, počtu návštěvníků a velikosti lokálu.


Koho najmout

Abyste si maturitní ples náležitě užili, je potřeba najmout lidi, kteří odvedou práci za vás. Vy si pak bezstarostně užijete svůj večer.

moderátor

První a pravděpodobně nejdůležitější osobou bude moderátor. Správná volba může pozvednout ples na úroveň nejlepšího plesu sezóny. Špatná volba pak ples naprosto pohřbí – špatné vedení, zmatek a rozsypaný program jsou bránou do zemí pekelných. Proto si na výběru dejte záležet, nevyplatí se moc šetřit.

kapela

Další důležitý prvek na plese sezóny je dobrá kapela. Ať bude hrát jakkoliv dobře, je to k ničemu, pokud nezvedne návštěvníky ze židlí. Jen poslouchat může člověk doma na gauči.

S rezervací kapely neváhejte, termíny se plní minimálně půl roku předem. Aby vám pak škola z vedlejšího města nevypálila rybník.

fotograf

Pokud máte již zařízené dva předchozí body, učinili jste již za dost pro to, aby se stal váš maturitní ples tím lepším ve vašem městě. Co by se však mohlo ještě hodit, je fotograf, který vám všechny zážitky zdokumentuje. Nejeden z vás bude mít vzpomínky mírně zastřené. Nakonec je docela příjemné připomenout si, jak to vlastně bylo, případně zavzpomínat po pár letech. Naše nabídka focení

kameraman

Kameraman by také neměl chybět na žádném maturitním plese. Zatímco fotograf zachytí momentky ze zákulisí, šaten a společenských prostor. Kameraman se soustředí převážně na dění na tanečním parketu, kde nahrává hlavní dějovou linii plesu. Naše nabídka video

Fotografa i kameramana raději rezervujte 3-5 měsíců předem. Maturitních plesů je opravdu hodně, fotografů podstatně méně.

popůlnoční DJ

Pokud nejsi z Marsu, nebo z Venuše, tak jsi určitě někdy byl/a na nějakém maturitním plese. Proto víš, že pořádná párty začíná po půlnočním překvapení s DJ. Starší ročníky, které drží v průběhu večera dohled, pomalu odcházejí a příchází čas nevázané zábavy. Vyberte si DJ, který bude vyhovovat většině ve třídě, ať se kvůli volbě hudby zbytečně netříští kolektiv.


Co vybrat

šerpy

Ať jste sebelepší třída, tady se určitě pohádáte … a nakonec určitě dojte i na demokratické hlasování. Nejen že musíte vybrat, jak kvalitní šerpu si necháte vyrobit – ano, i v kvalitě je rozdíl a samozřejmě tím pádem i v ceně. Navíc je třeba vybrat barvu šerpy a nápisu. A aby toho nebylo málo, je třeba také vymyslet motto, se kterým bude souhlasit celá třída a to je teprve oříšek.

skleničky

Je třeba také vybrat skleničky na slavnostní přípitek maturantů. Máte na výběr z různých typů a velikostí. Navíc se musíte domluvit na výbrusu.

zahajovací vystoupení

Je zvykem, zahájit maturitní ples krátkým tanečním vystoupením. Návštěvníci si uvědomí, že ačkoli je teprve 30 minut po uvedeném čase na vstupence, tak už se opravdu začíná. Tuto zahajovací funkci velmi dobře splní kterýkoliv místní taneční soubor. Navíc si neřekne ani moc peněz.

doprovodný program

Aby zábava na plese byla opravdu kvalitní, je ji třeba podpořit. Každý maturitní ples skvěle okoření vystoupení profíků přibližně v půlce programu. Ať už se jedná o světelnou show, bikery co skáčou přes lidi, či barmanskou show, neuděláte s ničím chybu.

píseň na nástup

Než začnete cokoli nacvičovat, nejprve musíte vybrat správnou hudbu. Pro nástup volte rytmickou píseň, která rozhýbe celé obecenstvo. Určitě se vám bude líbit ten pocit, když vám lidé budou tleskat vstoje.

písničky na individuální nástupy jednotlivců

Pokud tě už obtěžuje to neustálé domlouvání společných věcí, tak tento bod záleží jen a pouze na tobě. Nikdo ti nemá co mluvit do toho, na jakou písničku se projdeš po červeném koberci při šerpování.

Sháníš fotografa a kameramana na ples? Mrkni na naší nabídku.

Co nacvičit

nástup

Hudbu už máte určitě vybranou, nyní je na řadě pot a dřina. Pokud nemáte ve třídě žádného tanečního mistra/choreografa, určitě se poohlédněte po někom, kdo vám s choreografií pomůže. Mohlo by se to zdát zbytečné, ale opak je pravdou. Když se po dobu dvou minut po parketu pohybuje třicet lidí různými nesjednocenými směry, nevypadá to dobře.

půlnoční překvapení

Chce to nápad! Jakmile máte nápad, tak jde vše skoro samo. Je potřeba připravit rekvizity, sestříhat hudbu a nacvičit taneční kreace. Pokud chcete být kreativní, vyhněte se písnečce, která právě frčí. I Gangnam Style začíná být na pátém plese nuda. Hlavně nebuďte zklamaní, když opilej Pepa zrovna v době půlnočního překvapení nebude k nalezení – to se stává.

správné oblékání šerpy

Před záhájením maturitního plesu si pro jistotu všichni vyzkoušejte oblékání šerpy. Doporučuji to vyzkoušet i s učitelem, který vám bude šerpu oblékat. Né zřídka se stává, že každý má šerpu přes jiné rameno a navíc sem tam vzhůru nohama.

americký úsměv na focení

Protože se bude na plese hodně fotit, investujte jedno odpoledne do nácviku amerického úsměvu před zrcadlem. Až budete prohlížet fotografie z plesu, určitě si budete říkat, jak dobře se investice zhodnotila.


Co zařídit

výzdoba

Asi nejpracnější a nejvíce fyzicky náročnou činností je výzdoba. Pokud si s tím nechcete lámat hlavu, přenechte to odborníkům, kteří za vás zařídí balónkovou výzdobu a další potřebné dekorace. Chcete-li udělat výzdobu svépomocí, určitě myslete na to, že se vše musí nejprve nakoupit. Na samotné zdobení kulturního centra si rezervujte minimálně půl dne – bude to fuška.

grafické materiály

Aby toho nebylo málo, je třeba také domluvit grafika a tiskárnu. Budete totiž potřebovat lístky na maturitní ples a letáky a plakáty pro upoutání veřejnosti. V neposlední řádě nezapomeňte na pozvánky.

propagace

Aby se váš ples stal nejlepším plesem sezóny, potřebujete obecenstvo. Proto nezapomeňte roznést plakáty po městě, umístit pár letáků ve škole a rozeslat pozvánky. Navíc, čím víc lístků prodáte, tím lépe na tom budete finančně.

program plesu

Předpokládejme, že už máte většinu věcí zařízených. Nyní přichází na řadu samotný program plesu. Je třeba určit, jak bude slavnostní večer členěn. Kdy, kde a kdo bude co dělat. Myslete na to, že plánovaný začátek se 100% posune. Je dobré míst časové rezervy, jinak bude váš ples jak neřízená střela.

tombola

Tombola byla, je a bude vždy oříšek. Musíte sehnat hodně cen, aby bylo co nejvíce výherních lístků. Na druhou stranu musí být hlavní cena opravdu hodnotná, aby přesvědčila hodně lidí o tom, že si mají alespoň těch deset lístků koupit. Ceny do tomboly můžete získat tak, že obejdete místní obchody a firmy s nabídkou propagace na plesu. Případně můžete zkusit oslovit větší společnosti s nabídkou, zda by nechtěly být hlavním sponzorem plesu.


Na co nezapomenout

videoprojekce na plese

Pro oživení maturitního plesu se skvěle hodí video a foto projekce na plátně zavěšeném nad pódiem. Tuto možnost proberte s majitelem kulturního centra.

výběr fotek jednotlivců na nástup

Každému maturantovi většinou v pozadí jeho nástupu na šerpování běží fotografie z jeho dětství. Domluvte si tuto možnost a následně vyberte fotografie.

koberec

Červený koberec při šerpování nemůže nikde chybět, nezpomeňte na to.

občerstvení na stoly

Protože zvete na ples své učitele, rodiče, prarodiče a společensky uznávané osobnosti, určitě byste měli myslet na občerstvení, kterým je pohostíte. Každému přijdou vhod chlebíčky, brambůrky, křupky, oříšky a další nezdravé věci, které lidi tak rádi zobají.

košťata na sbírání mincí po nástupu

Nejvíce opomíjená věc na maturitním plese je jednoznačně koště. Myslete na to! Sbírat 5 000 Kč v drobných rukama je opravdu na dlouho, navíc žádná podlaha není zrovna dvakrát čistá.

Napadá tě něco, čím stránku rozšířit?

Nikdo není dokonalý, proto ani tato stránka není 100%. Pokud tě napadá něco, čím bychom mohli tuto stránku rozšířit, napiš nám. Určitě ti budou vděční nadcházející maturanti.

Kontakt